Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kolejny krok na drodze do utworzenia Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego
27-03-2019

Kolejny krok na drodze do utworzenia Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego

Data wydarzenia: 27-03-2019

22 marca 2019 r. odbyła się sesja Rady Powiatu Drawskiego. Jednym z punktów posiedzenia było podjęcie uchwały o utworzeniu Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, pod roboczą nazwą „Zakład Opiekuńczo - Leczniczy w Drawsku Pomorskim”.

Tym samym zakończył się okres prac koncepcyjnych związanych z przyszłym ZOL – em. Radni debatowali nad podstawowymi założeniami funkcjonowania przyszłej placówki opiekuńczo – leczniczej. Jej zadaniami, strukturą organizacyjną i miejscem na mapie potrzeb zdrowotnych mieszkańców powiatu drawskiego.
Warto tu podkreślić bardzo duże zaangażowanie członków Zarządu Powiatu Drawskiego, a w szczególności Pana wicestarosty Mariusza Nagórskiego, któremu z urzędu podlegają wszystkie sprawy związane z ochroną zdrowia na terenie powiatu. Zdecydowana większość radnych, niezależnie od barw partyjnych, poparła projekt uchwały,  a co za tym idzie rozpoczęcie działań związanych z merytoryczną realizacją przedsięwzięcia. Niestety, można było odnieść wrażenie, że kilkoro radnych tzw. „opozycji” chciało odwlec podjęcie decyzji w sprawie powołania spółki,  a tym samym opóźnić proces powstania na terenie powiatu drawskiego Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego. Co słusznie skomentował Pan Starosta Stanisław Cybula mówiąc, że „Nie jesteśmy za pięć dwunasta, jesteśmy już pięć po dwunastej, jeżeli chodzi o rozwiązywanie problemów osób starszych i niepełnosprawnych”. Najważniejsze, że uchwała została przegłosowana stosunkiem głosów 10 za, 3 wstrzymujące się. Przechodzimy, więc z etapu koncepcji do etapu realizacji. Mamy powody do zadowolenia. Poniżej przedstawiam zapis dyskusji radnych na temat powołania Spółki z o.o. „Zakład Opiekuńczo –Leczniczy”, warto obejrzeć i posłuchać.
 
Czas od 4:38:18 do 5:43:30
 
 
 

Tekst: Dariusz Guziak

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona