Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Praktyka z teorią = sukces!
28-03-2019

Praktyka z teorią = sukces!

Data wydarzenia: 28-03-2019

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim kolejny raz gościli uczniowie szkół gimnazjalnych i podstawowych. W przestrzeni licealnej na ul. Złocienieckiej mogli się oni zapoznać szczegółowo z ofertą edukacyjną szkoły, a przede wszystkim z tworzonymi nowymi dwoma oddziałami klasy sportowej oraz ratowniczo-medycznej.

Wizyta rozpoczęła się spotkaniem z panią dyrektor Iwoną Kucharską i omówieniem głównych kierunków kształcenia. Następnie na sali gimnastycznej zajęcia prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego, natomiast ofertę drugiego profilu zaprezentowano poprzez warsztaty ze Szkolną Drużyną Przedmedyczną, pracownikami Państwowej Straży Pożarnej oraz pracownikiem Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, gdyż we współpracy z tymi jednostkami będzie realizowany program nauczania.
Oczywiście niezawodni okazali się uczniowie, którzy z pasją omawiali realizowane w szkole przedsięwzięcia, projekty i programy.
Młodzież aktywnie uczestniczyła w proponowanych zajęciach, szczególnie podobały się jej praktyczne pokazy ratownicze. Pod koniec wizyty przejechali również na ul. Połczyńską, aby zapoznać się z propozycjami kształcenia zawodowego.
Serdeczne podziękowania należą się współpracującym ze szkołą osobom: paniom Aleksandrze Klonowskiej i Annie Mickun-Jankiel z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Drawsku Pomorskim, panom Dawidowi Perencowi, Piotrowi Kołodziejowi, Robertowi Maruszewskiemu z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, a także panu Krzysztofowi Radziuszowi z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Drawsku Pomorskim.

Tekst: Anna Ignacak

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona