Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Dobrze wybrała
01-04-2019

Dobrze wybrała

Data wydarzenia: 01-04-2019

Julia Pilipiec, uczennica Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu "Wybieram wybory", organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze.

Konkurs, którego szkolny etap odbył się 26 lutego 2019 r. (wyniki ogłoszono 14 marca), ma na celu upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, a także propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Adresatami konkursu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu zgłosiło się 7158 uczniów z 671 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce, w tym dwie uczennice z ZSP w Złocieńcu. Etap szkolny konkursu, polegający na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z 25 pytań i przyporządkowanych im trzech propozycji odpowiedzi, ukończyło 6543 uczniów.
Teraz zadaniem uczestników zakwalifikowanych do wojewódzkiego etapu będzie napisanie pracy na jeden z trzech tematów: „System proporcjonalny a system większościowy - wady i zalety”, „Gwarancje zasady bezpośredniości wyborów w Kodeksie wyborczym”, „Wybory do Parlamentu Europejskiego - organizacja i przebieg.” Rozstrzygnięcie II etapu nastąpi 11 kwietnia.
          
Tekst: Ewa Kilian
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona