Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Szkolenie z żołnierzami 2 Brygady Zmechanizowanej
01-04-2019

Szkolenie z żołnierzami 2 Brygady Zmechanizowanej

Data wydarzenia: 01-04-2019

Poniedziałek, 25 marca 2019 r. był pracowitym dniem dla uczniów klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Uczniowie uczestniczyli w szkoleniu, zrealizowanym we współpracy z żołnierzami 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ze Złocieńca.

Część zajęć odbywała się na sali gimnastycznej, gdzie miało miejsce m.in. szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajdowały się punkty szkoleniowe przygotowane przez żołnierzy, gdzie młodzież zapoznawała się z bronią strzelecką używaną w 2 Brygadzie Zmechanizowanej. Uczniowie ćwiczyli składanie i rozkładanie karabinka Beryl i karabinka AKM. Na boisku szkolnym młodzież ćwiczyła pod kierunkiem wojskowych instruktorów rzut granatem, a także musztrę.
Szkolenie wizytował dowódca batalionu dowodzenia 2 Brygady Zmechanizowanej ppłk Zdzisław Zaorski, przedstawiciele władz Kalisza Pomorskiego, a także goszczący w szkole przedstawiciele armii amerykańskiej.
Dyrektor szkoły Maciej Rydzewski podziękował żołnierzom 2 Brygady Zmechanizowanej za przygotowanie profesjonalnych zajęć dla uczniów. Na ręce ppłk Zdzisława Zaorskiego złożył podziękowania dla dowódcy jednostki płk dypl. Arkadiusza Szkutnika za współpracę i pomoc w procesie szkolenia i wychowania patriotycznego uczniów klas wojskowych.
Następnie dyrektor szkoły zaprezentował gościom z 2 Brygady Zmechanizowanej, samorządowcom i żołnierzom amerykańskim wystawę historyczną w izbie pamięci ZSP w Kaliszu Pomorskim. Koordynatorem szkolenia był opiekun klas wojskowych w ZSP w Kaliszu Pomorskim mjr rez. Andrzej Kowalewski
 

Tekst: Maciej Rydzewski

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona