Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Dni otwarte
02-04-2019

Dni otwarte

Data wydarzenia: 02-04-2019

W dniach 27 i 28 marca 2019 roku w Czaplinku przy ulicy Wałeckiej i w Drawsku Pomorskim przy ulicy Seminaryjnej 2 odbyły się kolejne Dni Otwarte Zespołu Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie. Podczas Dni Otwartych goście mogli skorzystać z porad i konsultacji wszystkich specjalistów pracujących w Placówce.

W Czaplinku dzieci brały udział w kreatywnych zajęciach: plastycznych, muzycznych, ruchowych, a także dogoterapii. W Drawsku Pomorskim odbyły się kreatywne zabawy świetlicowe, warsztaty wielkanocne, przeprowadzano także eksperymenty naukowe z fizyki i chemii, zajęcia z sensoplastyki i dogoterapii. Szkolne Koło PCK udzielało instrukcji pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci mogły bawić się przy pomocy tablicy interaktywnej oraz aktywnego dywanu.
W obu placówkach rodzice i opiekunowie mogli przyjrzeć się rehabilitacji oraz praktycznemu zastosowaniu metody Biofeedback.
Na pytania odpowiadali Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie oraz pedagog szkolny i psycholog.
Organizatorzy zaprezentowali przybyłym gościom bogatą ofertę placówki skierowaną do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów napotykających na trudności w opanowaniu wiedzy i umiejętności. Od nowego roku szkolnego dla dzieci z niepełnosprawnością lekką, umiarkowaną i głęboką, ze sprzężeniami, autyzmem i zespołem Aspergera czeka nowe przedszkole w Kaliszu Pomorskim. W Drawsku Pomorskim powstanie 3 i 4-letnie liceum ogólnokształcące dla młodzieży w normie intelektualnej z autyzmem, zespołem Aspergera i ze sprzężeniami oraz branżowa szkoła I stopnia dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.
 

Tekst: Monika Sokolik

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona