Edukacja prawna dla seniorów z powiatu drawskiego
02-04-2019

Edukacja prawna dla seniorów z powiatu drawskiego

Data wydarzenia: 02-04-2019

27 marca 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie pn. „Bezpieczny senior” zorganizowane przez Fundację Honeste Vivere z Warszawy, którą reprezentował Krzysztof Bednarz – radca prawny oraz Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Drawsku Pomorskim - Monikę Borek. Fundacja Honeste Vivere prowadzi dla mieszkańców powiatu drawskiego punkt nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Czaplinku.

Przybyłych gości przywitał Mariusz Nagórski, wicestarosta drawski.
Na spotkaniu omówiono następujące tematy:
  • zasady dziedziczenia (dziedziczenie ustawowe, dziedziczenie testamentowe, zachowek, przyjęcie i odrzucenie spadku),
  • działalność funduszy sekurytyzacyjnych (windykacja długów, przedawnienie roszczeń),
  • podstawowe prawa konsumenta (reklamacje konsumenckie, prawo odstąpienia od umów zawieranych poza lokalem przedsiębiorstwa i na odległość).
Celem spotkania było zwiększenie świadomości prawnej seniorów w zakresie poruszanych wyżej tematów.

Tekst: Małgorzata Katuszonek, Monika Borek