Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Na niebiesko dla autyzmu
10-04-2019

Na niebiesko dla autyzmu

Data wydarzenia: 10-04-2019

W naszym społeczeństwie coraz częściej możemy spotkać osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Osoby dotknięte tym zaburzeniem mają trudność z wchodzeniem w relacje z innymi.

Ich zachowania i zainteresowania są często ograniczone i powtarzane, bezpiecznie czują się w uporządkowanym otoczeniu, szczegółowo planują swoje aktywności. Często doświadczają także obniżonej lub nadmiernej wrażliwość na doznania zmysłowe, a także problemów z mową oraz komunikowaniem się. Aby lepiej zrozumieć całościowe zaburzenie rozwoju, który jest spektrum zaburzeń autystycznych, dzieci i nauczyciele Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie w dniu 02.04.2019 roku obchodzili Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Zajęcia przeprowadzone przez nauczycieli miały pomóc uczniom zrozumieć, jak współpracować z osobami ze spektrum zaburzeń autystycznych. Dzieci przygotowywały plakaty oraz transparenty o tematyce autyzmu, podczas zajęć miały okazję zrozumieć, w jaki sposób funkcjonują i doświadczają ich koledzy z autyzmem. Całemu wydarzeniu przewodził kolor niebieski, który jest symbolem solidarności z osobami ze spektrum zaburzeń autystycznych.
Ty również zaświeć w kwietniu na niebiesko!

 

                                                                                                            Tekst: Monika Sokolik

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona