Prawo jazdy dla informatyków
12-04-2019

Prawo jazdy dla informatyków

Data wydarzenia: 12-04-2019

Uczniowie klasy drugiej technikum informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w ramach projektu realizowanego z Kontraktu Samorządowego „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego” zdobywają kolejne uprawnienia na kursie prawa jazdy kat. B.

Grupa ośmiu uczniów odbywa bezpłatny kurs prawa jazdy kat. B. Uczniowie szkolą się z części teoretycznej i praktycznej. Zajęcia odbywają się w formie e-learningowej oraz wykładów. Po egzaminie wewnętrznym kursanci wyjechali na plac manewrowy by szkolić się z obsługi pojazdu oraz doskonalić jazdę w terenie. Po ukończonym kursie czeka ich egzamin. Już niedługo kolejna grupa sześciu uczniów z klasy drugiej technikum informatycznego rozpocznie swoją przygodę za kółkiem. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia by pomyślnie zdali egzaminy i byli doskonałymi kierowcami. Szerokiej drogi!

Tekst: Katarzyna Witek

Biuro projektu:

Wydział Inwestycji

Starostwo Powiatowe w Drawsku Pom.

Pl. E. Orzeszkowej 3

Koordynatorzy Merytoryczni w ZSP w Kaliszu Pomorskim

Maciej Rydzewski , Katarzyna Witek

Projekt „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego” realizowany przez Powiat Drawski, dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014- 2020, Działanie 8.9 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego w ramach Kontraktów Samorządowych.