Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Marsz Środowiska dla Ojczyzny
15-04-2019

Marsz Środowiska dla Ojczyzny

Data wydarzenia: 15-04-2019

W dniu 13 kwietnia br. przy wsparciu Starostwa Powiatowego oraz Nadleśnictwa Drawsko przeprowadzono akcję nasadzeń dzrzewek i krzewów w okolicy sołectwa Mielenko Drawskie w ramach projektu „Marsz Środowiska dla Ojczyzny”.

W akcji udział wzięli: wicestarosta Mariusz Nagórski, sołtys Mielenka Drawskiego Andrzej Szczechowiak, przedstawiciele: Nadleśnictwa Drawsko Krzysztof Kuczer i Grzegorz Stempień, Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Jan Kubabski i Alina Kasprzycka. W spotkaniu uczestniczyli również: Prezes Polskiego Koła Pszczelarzy w Drawsku Pom. Marek Załuskowski, Towarzystwo Przyrodnicze nad Drawą Robert Kowalczyk, Koło Gospodyń Wiejskich Barbara Nagórska, Związek Emerytów i Rencistów w Mielenku Zofia Bartosiewicz, Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy- Ośrodek Rehabilitacyjno - Kulturalny w Drawsku Pomorskim Joanna Orzepowska, Energa S.A. Tomasz Rynkiewicz, nauczyciel SP1 w Drawsku Pom.  Krzysztof Kruczek i wiele innych osób chętnych wspomóc akcję.
Spotkanie rozpoczęło się w Hydroświetlicy  Mielenko od  przywitania przybyłych gości przez wicestarostę Mariusza Nagórskiego i sołtysa Andrzeja Szczechowiaka. Następnie Marek Załuskowski wygłosił prelekcję na temat wpływu pszczół na środowisko, Krzysztof Kuczer mówił o projekcie „Bartnictwo – powrót pszczół do lasu”, a Krzysztof Kowalczyk wygłosił referat o niepotrzebnej wycince drzew.
Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu w czasie spotkania przeprowadził Konkurs Wiedzy o Powiecie Drawskim.
Nasadzeń drzew takich jak: głóg, świerk, jabłoń, aronia świdośliwa dokonano wokół Hydroświetlicy Mielenko, boiska wiejskiego i Alei Dębowej w Mielenku, wokół boiska w Wolicznie i na osiedlu mieszkalnym w Olesznie.
Impreza zakończyła się integracyjnym spotkaniem przy ognisku połączonym z pieczeniem kiełbasek.

 

Tekst: Alina Kasprzycka

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona