Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zakończenie roku maturzystów
29-04-2019

Zakończenie roku maturzystów

Data wydarzenia: 29-04-2019

Słoneczne piątkowe południe, 26 kwietnia 2019 r. było wyjątkową chwilą dla uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Prawie stu absolwentów otrzymało świadectwa ukończenia szkoły średniej, uprawniające ich do przystąpienia do egzaminu maturalnego.

W uroczystości oprócz absolwentów uczestniczyli rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkoły i wychowawcy klas trzecich – Mirosława Kacperska, Zyta Bogacz i Sebastian Stateczny. Dyrektor Maciej Rydzewski pogratulował uczniom ukończenia szkoły, życzył im powodzenia na egzaminie maturalnym i realizacji życiowych planów. Podziękował wychowawcom i nauczycielom za pracę z młodzieżą oraz rodzicom uczniów za współpracę ze szkołą.
Następnie 97 absolwentek i absolwentów czterech klas trzecich kaliskiego Liceum otrzymało świadectwa ukończenia szkoły średniej. Wśród nich siedmioro uczniów odebrało nagrody książkowe i gratulacje za świadectwa z wyróżnieniem. Najlepszą absolwentką ZSP w Kaliszu Pomorskim w roku szkolnym 2018/2019 została Weronika Mazur, która uzyskała średnią ocen 5,7.
Absolwenci złożyli podziękowanie dla wychowawców i nauczycieli za przygotowanie do egzaminu maturalnego, pracę wychowawczą i liczne wspólne działania w ciągu trzech lat nauki w szkole. Wręczyli prezent dla szkoły od absolwentów – dwa zegary ścienne, które, jak powiedziała zastępca dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim Katarzyna Witek, będą odmierzały szkolnej społeczności tylko szczęśliwe chwile.
 

Tekst: Maciej Rydzewski

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona