Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Święto wojska
17-05-2019

Święto wojska

Data wydarzenia: 17-05-2019

17 maja 2019 roku nad jeziorem Ostrowiec odbyły się główne uroczystości z okazji święta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko oraz Dnia Otwartych Koszar.

W wydarzeniu wzięli udział: Starosta Drawski Stanisław Cybula, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Waldemar Włodarczyk oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Drawskiego Karol Korczyński.
 
Uroczystość rozpoczęła o godzinie 10.00 Msza Święta odprawiona nad jeziorem Ostrowiec, po której odbyła się uroczysta zbiórka wojsk polskich i amerykańskich, ćwiczących na poligonie drawskim oraz cywilnych pracowników resortu Obrony Narodowej.
 
Po uroczystym apelu rozpoczął się dla wszystkich obecnych na obchodach piknik, podczas którego można było zapoznać się ze sprzętem wojskowym, pojazdami specjalistycznymi, czy zjeść tradycyjną wojskową grochówkę .
 
Nie zabrakło również ogniska, na którym można było upiec sobie kiełbasę. Dużym zainteresowaniem cieszył się chleb ze smalcem i ogórkiem.
 
Dla wszystkich obecnych na uroczystości Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu przeprowadził Konkurs Wiedzy o Powiecie Drawskim z nagrodami.
 
Tekst: Mariusz Kiezik – referent w Wydziale Rozwoju i Promocji Powiatu
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona