Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Jubileuszowy XV Bóbr Rajd
20-05-2019

Jubileuszowy XV Bóbr Rajd

Data wydarzenia: 20-05-2019

W niedzielę 19.05.2019 roku odbyła się jubileuszowa XV edycja Rajdu Bobra – turystycznego rajdu nawigacyjnego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Land Rover Club PL.

Tego dnia dopisała zarówno pogoda, jak i dobre humory uczestników. Ponad siedemdziesiąt osób stawiło się o godz. 9.00 na parkingu przy budynku starostwa. Po otrzymaniu notatek nawigacyjnych (roadbooki) i krótkiej odprawie wyruszyli w trasę, która w tym roku wiodła głównie przez bezdroża powiatu drawskiego, stargardzkiego oraz łobeskiego.
 
Po drodze uczestnicy mieli do wykonania zadania, które polegały m.in. na zrobieniu „selfików” na tle numerów specjalnych punktów kontrolnych umieszczonych w różnych, czasem mało dostępnych miejscach. Niektóre z nich przysporzyły uczestnikom trudności, jednak nasi rajdowcy nie poddawali się i konsekwentnie zdobywali kolejne punkty. Każda załoga otrzymała również zestaw zdjęć przedstawiających obiekty mijane podczas jazdy, których położenie należało nanieść na kartę rajdu. Najwięcej radości i frajdy sprawiły uczestnikom zadania sprawnościowe, przejście nad rzeką po moście linowym, marszobieg  oraz zadania medyczne. Niektórzy uczestnicy po wykonaniu zadania wyszli całkowicie mokrzy, co nie zepsuło nikomu humoru, ani dobrej zabawy.
 
Na koniec odbyło się liczenie punktów. Wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane nagrody. Impreza zakończyła się w Gudowie wspólnym ogniskiem oraz pieczeniem kiełbasek.
 
Tekst: Mariusz Kiezik – referent w Wydziale Rozwoju i Promocji Powiatu
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona