Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Wizyta w powiatowym centrum kształcenia zawodowego
21-05-2019

Wizyta w powiatowym centrum kształcenia zawodowego

Data wydarzenia: 21-05-2019

Dnia: 15. i 16. maja 2019 roku klasy: 7. i 8. Szkoły Podstawowej przy Zespole Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych odwiedziły Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego, gdzie miały możliwość zapoznania się z warsztatami pracy w szkole branżowej I stopnia w zawodach: mechanik, lakiernik, pomocnik mechanika, kucharz, pracownik obsługi hotelowej.

Młodzież zapoznała się ze wszystkimi działami dotyczącymi pracy mechanika i lakiernika. Pierwszym warsztatem była obróbka materiału, czyli techniki wytwarzania (obróbka ręczna, mechaniczna i obróbka plastyczna metali), gdzie uczniowie zapoznali się z pracą takich urządzeń jak: frezarka, wiertarka, tokarka, szlifierka do płaszczyzn, przecinarka. Największym zainteresowaniem cieszyła się tokarka, na której niektórzy uczniowie sami spróbowali swoich sił i wykonali pierwsze proste prace pod okiem specjalisty.
 
Uczniowie zapoznali się także z pracą w takich działach jak: obsługa, naprawa i eksploatacja pojazdów, gdzie z kolei zaprezentowano samochody i modele różnych silników, skrzyni biegów, pokazano lakiernię oraz stację kontroli pojazdów, w której wychowankowie mogli przekonać się,w jaki sposób sprawdzić ustawienie kół, hamulce, poziom spalin, geometrię, ustawienie świateł itp.
 
Po wycieczce niektórzy chłopcy z dużym entuzjazmem stwierdzili, ze już mogliby zostać i rozpocząć praktyki i naukę w tym kierunku.
 
Dziewczynkom natomiast spodobał się zawód kucharza i pracownika obsługi hotelowej. Wszystkim uczniom przedstawiono pracę na poszczególnych stanowiskach w kuchni, w sali obsługi konsumenta, recepcji hotelowej i pokojach hotelowych. Na koniec naszej wizyty każdy mógł spróbować przepysznych rogalików i szaszłyków wykonanych przez uczniów obecnej szkoły branżowej.
 
                                    Tekst: Monika Sokolik
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona