Zawody lekkoatletyczne
28-05-2019

Zawody lekkoatletyczne

Data wydarzenia: 28-05-2019

Dnia 22.05.2019r. uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie wzięli udział w VIII Regionalnych Zawodach Lekkoatletycznych dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Ruchową w Szczecinie.

W zmaganiach brało udział około 100 zawodników, którzy podzieleni byli na cztery grupy wiekowe, gdzie była brana pod uwagę płeć oraz sprawność ruchowa. Przed rozpoczęciem zmagań lekkoatletycznych Halowy Mistrz Świata w skoku o tyczce - Piotr Lisek - przeprowadził rozgrzewkę ze wszystkimi uczestnikami.
Reprezentanci naszego klubu „Sokół” Bobrowo: Julia Sobala, Kinga Beńko, Konrad Wrzask, Filip Wegner, Wiktor Staniec, Kacper Żurawski, Jakub Kamiński, Andrzej Skrzypczak i Łukasz Golański prowadzili bój lekkoatletyczny w takich konkurencjach jak: rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą, skok w dal, bieg na 100 m, 200 m i 400 m oraz sztafeta 4x100 m. Wszyscy, jak przystało na prawdziwych sportowców, walczyli do ostatniego metra zarówno w biegu, rzucie jak i w skoku. Po wyczerpujących zmaganiach uczniowie bezpiecznie wrócili do domu z dużą zawartością cennego kruszcu. Opiekunami zawodników była Judyta Wczesny i Dorota Szatrowska.

Tekst: Monika Sokolik