20 - lecie samorządu powiatowego - uroczysta gala
29-05-2019

20 - lecie samorządu powiatowego - uroczysta gala

Data wydarzenia: 29-05-2019

24 maja br. w sali kinowej Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pomorskim odbyła się uroczysta gala z okazji 20 – lecia samorządu powiatowego.

Uroczystość rozpoczęła sesja Rady Powiatu Drawskiego prowadzona przez Panią Przewodniczącą  Rady Powiatu Urszulę Ptak. W spotkaniu uczestniczyli włodarze gmin należących do Powiatu Drawskiego oraz przedstawiciele z Niemiec i Ukrainy. Zaproszeni zostali wszyscy starostowie, burmistrzowie, wójtowie i przewodniczący rad, którzy przez dwadzieścia lat wspólnie budowali samorząd powiatowy. Nie zabrakło również instytucji, szkół oraz jednostek współpracujących ze Starostwem Powiatowym.
Okolicznościowy referat na temat: „Samorząd powiatowy – krótka historia i nieprosta codzienność” wygłosił Pan Starosta Drawski Stanisław Cybula. Podczas gali władze Powiatu Drawskiego podziękowały wszystkim samorządom, dotychczasowym starostom, wójtom, burmistrzom i przewodniczącym rad za współpracę na przestrzeni ostatnich 20 lat. Również wszyscy pracownicy Starostwa Powiatowego otrzymali podziękowania i nagrody za poświęcenie i trud włożony w pracę na rzecz Powiatu.
Całą uroczystość uświetniły występy chórów „Canto Libero” z Drawska Pomorskiego oraz „Profvoices” ze Złocieńca. Nie zabrakło chwil radosnych, ale i wzruszeń. Wszyscy przybyli goście mogli obejrzeć specjalnie przygotowaną wystawę fotograficzną zatytułowaną: „Inwestycje w latach 1999-2019”. Po gali na każdego czekał pyszny tort i poczęstunek.

Tekst: Mariusz Kiezik – referent w Wydziale Rozwoju i Promocji Powiatu