Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kamera i akcja
29-05-2019

Kamera i akcja

Data wydarzenia: 29-05-2019

Ambitni licealiści z Kalisza Pomorskiego, dziennikarze piszący do miesięcznika „Kontrast” tym razem stanęli za kamerą. Od 27 maja trwa ich telewizyjna i filmowa przygoda, która zakończy się po trzech dniach - 29 maja.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Biblioteka – tu można więcej”. Środki na te zadania pozyskała drawska biblioteka z Programu Partnerstwo dla Książki 2019, z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Młodzież z Kalisza Pomorskiego działająca w kole dziennikarskim dzięki tej inicjatywie może rozwijać swoje pasje, opowiadając czytelnikom o powiecie drawskim.
Spotkania prowadzi Michał Baranowski, producent filmowy, współpracujący m.in. z TVN, TVP czy Polsatem. Pierwszy dzień pracy dziennikarskiej polegał na oswojeniu się z kamerą i poznaniu tajników dobrego filmowania. Młodzi podzielili się na grupy, aby w praktyce sprawdzić wiedzę teoretyczną. Jako zadanie mieli zrobić kilka ujęć, zbudować krótką opowieść na wybrany przez siebie temat. Jak się później okazało, nie było to łatwe. Jedni mieli problem z wybraniem tematu filmu, inni nie do końca poradzili sobie z obsługą kamery. Ważne wskazówki pojawiły się podczas oglądania prac. Michał Baranowski komentował materiały, a grupa podpowiadała jak poprawić usterki. Zajęcia odbyły się w bardzo miłej, sympatycznej atmosferze.
Uczniowie pod kierunkiem prowadzącego zaplanowali zadania, z którymi będą musieli się zmierzyć: krótki reportaż dotyczący szkoły, przeprowadzenie sondy z licealistami. Dodatkowo uczniowie z koła dziennikarskiego zmierzą się z trudnym zadaniem - będą musieli nagrać spot reklamowy promujący Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Stefana Żeromskiego w Drawsku Pomorskim.
Trzeci dzień warsztatów zapowiada się pod hasłem montażu. Grupa samodzielnie zmontuje nagrany przez siebie materiał i stworzy z niego spójną całość.
 

Tekst: Ada Cybulska, Klaudia Lewosiuk – uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pom.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona