Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zaproszenie na szkolenie „Dokumentacja pracownicza”
03-06-2019

Zaproszenie na szkolenie „Dokumentacja pracownicza”

Data wydarzenia: 03-06-2019

Drawskie Powiatowe Centrum Wspierania Przedsiębiorczości działające w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim wraz z Polską Fundacją Przedsiębiorczości (PFP) – jako instytucją wspierającą rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) mają ogromną przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców pt. „Dokumentacja pracownicza – najnowsze zmiany w przepisach (2019r.). Zmiany w Kodeksie pracy wynikające z ustawy wdrażającej RODO”.

Proponowane Państwu szkolenie jest odpowiedzią na zapotrzebowanie pracodawców, pracowników działów kadr, przedsiębiorców działających w różnych branżach w zakresie uzyskania najistotniejszej, a przede wszystkim praktycznej wiedzy o zmieniających się przepisach.
1 stycznia 2019 r. weszły w życie nowe przepisy regulujące zasady prowadzenia dokumentacji pracowniczej. Najważniejsze zmiany dotyczą między innymi nowego sposobu prowadzenia akt pracowniczych i nowego podziału tzw. teczki pracowniczej, możliwości prowadzenia elektronicznych akt osobowych, obowiązku przechowywania dokumentacji związanej z czasem pracy pracownika, możliwości skrócenia okresu przechowywania dokumentacji pracowniczej z 50 lat do 10 lat. Efektem nowego Rozporządzenia w sprawie prowadzenia dokumentacji pracowniczej jest powstanie nowych obowiązków po stronie pracodawcy, dlatego konieczne jest zapoznanie się pracodawców oraz osób odpowiedzialnych w przedsiębiorstwach za obszar kadrowo – płacowy z nowymi przepisami oraz skutkami tych regulacji dla codziennej pracy.
 
Szkolenie praktyczne, z dużą ilością przykładów, case study oraz wskazówek do codziennego stosowania.
 
Szkolenie adresowane jest przede wszystkim do do przedsiębiorców oraz kadrowców, pracowników działów HR,  przedsiębiorców prowadzących biura rachunkowe, kadrowe oraz podmiotów zajmujących się rekrutacją pracowników.
 
Szkolenie poprowadzi pani Maja Grzegorczyk – radca prawny wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Szczecinie. Prawnik – praktyk z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Trener i wykładowca z wieloletnim doświadczeniem, które przekłada się na umiejętność przystępnego przekazywania i wyjaśniania skomplikowanych zagadnień prawnych.
 
Szkolenie odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim dnia 18.06.2019 r.
w godz. 9.00 – 15.30 adres: Pl. Elizy Orzeszkowej 3, Drawsko Pomorskie, sala narad 07.
 
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu jest jednoznaczne z potwierdzeniem przez Uczestnika  zapoznania się z  Ogólnymi warunkami organizacyjnymi szkoleń PFP i wyrażeniem zgody na ich zastosowanie.
 
W celu rezerwacji miejsca dla Państwa Firmy, uprzejmie prosimy o imienne potwierdzenie przyjęcia naszego zaproszenia poprzez przesłanie zgłoszenia na adres e-mail: dpcwp@powiatdrawski.pl. W przypadku dodatkowych pytań – jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr telefonu (94) 3630763.
Załączniki:
 
Serdecznie zapraszamy!
 
Tekst: Anna Hnatkowska Inspektor Wydziału Inwestycji
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona