Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Obóz klasy policyjnej w Trójmieście
04-06-2019

Obóz klasy policyjnej w Trójmieście

Data wydarzenia: 04-06-2019

W dniach od 28 do 30 maja 2019 r. klasa policyjna wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko i nauczycielem przysposobienia policyjnego Krzysztofem Wójciakiem przebywała na obozie policyjnym w Trójmieście.

We wtorek po zakwaterowaniu pierwszym punktem programu był wieczorny spacer nad morze. Była chwila na przypomnienie bohaterstwa polskich żołnierzy, którzy we wrześniu 1939 r. dzielnie bronili naszego wybrzeża.
Środa rozpoczęła się od wizyty w oddziałach prewencji policji na Złotej Karczmie w Gdańsku. Tam młodzież zapoznała się ze specyfiką służby w oddziałach prewencji, następnie zwiedzili salę tradycji z ciekawymi eksponatami. W praktycznej części zajęć uczniowie mogli obejrzeć i sprawdzić sprzęt jakiego używają policjanci, a także wzięli udział w szkoleniu jednego z pododdziałów.
Następnie młodzież zwiedziła bursztynowy stadion Energa Gdańsk. Największe wrażenie zrobiły pamiątki z Euro 2012 oraz loża VIP.  W Gdyni na stadionie miejskim uczniowie obejrzeli mecz Meksyk- Ekwador.  Po meczu przespacerowali się Skwerem Kościuszki, gdzie zacumowane są m.in. ORP Błyskawica i Dar Młodzieży.
W czwartek uczniowie odbyli ostatni punkt szkolenia mundurowego. Była to wizyta w Komendzie Miejskiej Policji. Po komendzie grupę oprowadzał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku mł. insp. Sylwester Mieszczak.
Ostatnim punktem naszego pobytu w Trójmieście był długo oczekiwany czas wolny na starówce. 
Uczniowie serdecznie dziękują gdańskim policjantom za pokaz ćwiczeń i możliwość bliższego poznania ich pracy.
 

 Tekst: Krzysztof Wójciak, nauczyciel ZSP w Kaliszu Pom.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona