Medalowa redakcja „Kontrastu”
10-06-2019

Medalowa redakcja „Kontrastu”

Data wydarzenia: 10-06-2019

Ogłoszenie w poniedziałek 3 czerwca 2019 r. wyników ogólnopolskiego konkursu „Potęga Prasy” organizowanego przez tygodnik „Angora” było dla redaktorów miesięcznika „Kontrast” oraz Aleksandry Radeckiej wspaniałą niespodzianką.

Grand Prix jurorzy przyznali Magdalenie Wyrzykowskiej i Szymonowi Naumiakowi za wywiad z Szewachem Weissem, który zamieszczono w „Angorze”. Warto dodać, że był on wcześniej publikowany na łamach „Głosu Drawska”. Dodatkowo pierwsze miejsce za wywiad z Arturem Andrusem otrzymała Maria Wiewiórkowska, redaktor naczelny „Kontrastu”.
Na tym lista nagród się nie kończy. Bardzo cenne wyróżnienie powędrowało do redakcji. Uznano, że „Kontrast” jest drugą spośród najlepszych gazet szkolnych w Polsce.
- Pracowaliśmy na to wspólnie, udało nam się tylko dzięki temu, że w „Kontraście” są cudowni ludzie i niesamowity opiekun, nigdy w życiu nie byłam w tak zgranym zespole – oceniała Maria Wiewiórkowska.
Zdolni licealiści z Kalisza Pomorskiego mają szansę pojechać podczas wakacji na obóz dziennikarski do Rewala. Taką ofertę otrzymali od „Angorki”. Władze powiatowe i gminne doceniają ich pracę i chcą pomagać w dalszym rozwijaniu pasji.  Młodzi twierdzą, że praca w „Kontraście” to wspaniała przygoda i niepowtarzalne spotkania z wyjątkowymi ludźmi. Nie spoczywają na laurach. Już planują warsztaty w stolicy pt. „Warszawska Praga jako inspiracja dla artystów i miejsce wyjątkowe nie tylko dla warszawiaków.”
Aleksandra Radecka podkreślała, że nagrodzone prace to także zasługa redaktora Roberta Mazurka – „Przyjaciela Szkoły”, który umożliwił uczniom spotkania z autorytetami i mistrzami w swoich dziedzinach.

Tekst: Maciej Rydzewski, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim