Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

V Słoneczne Spotkania Integracyjne
12-06-2019

V Słoneczne Spotkania Integracyjne

Data wydarzenia: 12-06-2019

11 czerwca 2019 r. to wyjątkowy dzień dla Dyrekcji, nauczycieli, pracowników, a także wychowanków Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie. Od rana bowiem rozpoczęły się obchody V Słonecznych Spotkań Integracyjnych.

O godzinie 9:30 wszyscy zebrali się przed Urzędem Miejskim w Złocieńcu po to, by baśniowym pochodem ruszyć do sali kinowej Złocienieckiego Ośrodka Kultury. Uroczyste rozpoczęcie Gali nastąpiło w sali kinowej. Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie Krystian Ignacak serdecznie powitał wszystkich zebranych w tak wyjątkowym dla placówki dniu, składając jednocześnie podziękowania  kadrze Zespołu za organizację przedsięwzięcia a gościom za przybycie. Swoją obecnością zaszczycili Galę: Wicekurator Oświaty – Pan Bogusław Ogorzałek, Wicestarosta Powiatu Drawskiego – Pan Mariusz Nagórski, Przewodnicząca Rady Powiatu – Pani Urszula Ptak, Członek Zarządu – Pan Zbigniew Dudor, a także Zastępca Burmistrza Czaplinka – Jarosław Tarnowski, przedstawiciele jednostek budżetowych Powiatu Drawskiego, rodzice, przedszkolaki ze Złocieńca.
„Jesteśmy Supermocni” – taki tytuł przyświetlał tegorocznemu świętu. Widzowie zgromadzeni w kinie zapoznali się z filmem, w którym aktorami byli wychowankowie placówki.
W życiu każdego z nas jest miejsce na Superbohaterów. Wychowankowie ZPET też znają takie osoby, a niektóre z nich – musząc przełamywać codzienne trudności i ograniczenia związane z niepełnosprawnościami – sami się nimi stają.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie okazjonalnych statuetek dla osób wielkiego serca, które bezinteresownie pomagają szkole i dzięki którym podejmowanych jest wiele atrakcyjnych dla uczniów inicjatyw.
Punktem kulminacyjnym, na który czekali wszyscy widzowie był spektakl z udziałem wychowanków oraz nauczycieli placówki. Przedstawienie „Jesteśmy Supermocni” inspirowane było bajką „O smoku z jednym skrzydłem”. W trakcie spektaklu bogatego w muzykę, układy choreograficzne, równie wielką rolę odegrały stroje, w których zaprezentowali się aktorzy. Efektowne skrzydła, wielkie ogony, realistyczne maski smoków, mieniące się nimfy, groźni wikingowie – wszyscy mieli swój udział w opowieści ze szczęśliwym zakończeniem.
Kolejne Słoneczne Spotkania zakończyły się uśmiechem, radością, dumą. Imprezę poprowadziły: Marta Chmielewska–Kursa oraz Emilia Komorowska, a autorką i koordynatorką spektaklu była Pani Bożena Matulewicz.

Tekst: Monika Sokolik

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona