Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Mistrzostwa w chodzeniu po rzekach
18-06-2019

Mistrzostwa w chodzeniu po rzekach

Data wydarzenia: 18-06-2019

W dniu 16 czerwca 2019 odbyła się dziewiąta edycja Mistrzostw w chodzeniu po "Drawie" - marszu przeprawowego przez rzekę, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Land Rover Club PL. Patronat honorowy nad Mistrzostwami objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. W tym roku wyjątkowo mistrzostwa odbyły się na rzece Brzeźnicka Węgorza.

Pogoda na przeprawę była wręcz wymarzona. W tym roku uczestnicy spotkali się przy leśniczówce w Ginawie. Tam nastąpiła krótka odprawa, a każdy zawodnik otrzymał kartę zadań. Na uczestników czekały przeróżne wyzwania. Nie zabrakło także przejścia przez nurt rzeczny, zadań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy, czy przepłynięcia kajakiem na czas. Na trasie należało także zlokalizować kody, które tworzyły hasła – nazwy pasm górskich w Rumunii.
 
Najlepsze wyniki osiągnęli:
1. Krystian Budziszewski- 48.500 pkt
2. Błażej Kondraciuk- 48.000 pkt
2. Patryk Nagórski- 48.000 pkt
4. Marcin Wardęga- 47.500 pkt
5. Elżbieta Krasucka- 47.000 pkt
5. Michał Krasucki- 47.000 pkt
5. Eryk Krasucki- 47.000 pkt
 
 
Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem, podczas którego wśród wszystkich uczestników rozlosowano dziesięć nagród, które wręczył wicestarosta Powiatu Drawskiego Mariusz Nagórski. Były to akcesoria turystyczne. Imprezę od strony technicznej i medycznej zabezpieczyli: Bartosz Bolewicz, Norbert  Zbróg, oraz firma Centrum Szkoleniowe Pierwsza Pomoc Krzysztofa Radziusza. Kajaki dostarczyła firma Lubiekajaki.pl z Gudowa. 
 

 Tekst: Mariusz Kiezik – referent w wydziale Rozwoju i Promocji Powiatu

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona