Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Projekt „Dziecko naszym wspólnym dobrem”
19-06-2019

Projekt „Dziecko naszym wspólnym dobrem”

Data wydarzenia: 19-06-2019

8 czerwca br. podczas 4 Drawskiego Pikniku Stowarzyszeń prowadzone były działania środowiskowe promujące pozytywne rodzicielstwo w ramach projektu „Dziecko naszym wspólnym dobrem”, dofinansowanego ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Na stoisku Stowarzyszenia „FILAR” można było porozmawiać i uzyskać fachową poradę z zakresu problematyki przemocy. Członkowie stowarzyszenia przeprowadzili animacje dla dzieci, warsztaty zdobienia babeczek, zainteresowani mogli spędzić czas aktywnie i poruszać się wspólnie z instruktorem nordic walkingu. Piknik był  doskonałą  okazją do zapoznania się z działalnością organizacji  i aktywnego spędzenia czasu z najbliższymi.
 
Maj i czerwiec upłynął dla Stowarzyszenia pod znakiem intensywnych działań na rzecz ww. projektu. Oprócz działań środowiskowych odbyły się również spotkania ze specjalistami (psycholog, pedagog, terapeuta systemowy, kurator zawodowy, radca prawny) w dwóch szkołach podstawowych w Drawsku Pomorskim, szkole podstawowej nr 1 w Złocieńcu, szkole podstawowej w Nętnie oraz Nowym Worowie. Podczas spotkań rodzice i nauczyciele zostali wyposażeni między innymi w podstawową wiedzę na temat form przemocy występujących w rodzinie, praw i obowiązków, możliwości pomocy w trudnej sytuacji.
 
 
Tekst: Urszula Bolewicz – prezes stowarzyszenia „Filar”
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona