V Triatlon z Bobrem już za nami
30-07-2019

V Triatlon z Bobrem już za nami

Data wydarzenia: 30-07-2019

W minioną sobotę (27.07.2019r.) odbyła się V edycja Triatlonu z Bobrem – wielodyscyplinowego rajdu turystycznego łączącego ze sobą jazdę rowerem, piesze wędrowanie oraz spływ kajakowy.

W miejscu zbiórki stawiło się kilkunastu miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, którzy po wysłuchaniu odprawy wyruszyli w zaplanowaną przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Drawsku Pomorskim trasę. Najpierw na rowerze przez Kumki do Brzeźnicy, opuszczonej przez ludność wsi, wzdłuż urokliwych miejsc w dolinie rzeki Brzeźnickiej Węgorzej  takich, jak: źródliska, ruiny młyna kołatka, przez Woliczno i Mielenko Drawskie, by po przejechaniu ok. 25 km dotrzeć do Gudowa.

Po uzupełnieniu prowiantu i zapasów wody grupa przystąpiła do drugiego etapu rajdu, tym razem pieszej wędrówki 8 km odcinkiem wiodącym zielonym szlakiem pieszym, w tym bezdrożami przy Jeziorze Lubie, przez las i pola, aż do mostu przy drodze Mielenko Drawskie - Gudowo, gdzie czekały już na uczestników rajdu kajaki.

Ostatni etap rajdu, tym razem  spływ kajakowy miał być najmniej wymagający i taki też był, poza kilkoma przeszkodami, ale tylko na rzece Drawie. Sporo wysiłku wymagał do pokonania jednak  odcinek jeziora Lubie, na którym sytuacja gwałtownie się zmieniła, najpierw trzeba było ostro wiosłować pod wiatr, a potem z nieba runęła „ściana wody”.

Po dopłynięciu do brzegu widać było na twarzach uśmiechy uczestników Triatlonu, rozpalone zostało ognisko, można było się ogrzać i wysuszyć oraz upiec kiełbaski.

Rajd był możliwy dzięki otrzymanej ze Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim dotacji w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa.

Tekst i zdjęcia przesłane przez Marcina Hnatkowskiego PTTK Oddział Drawsko Pom.