Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

IV Święto Drawy za nami!
02-08-2019

IV Święto Drawy za nami!

Data wydarzenia: 02-08-2019

Co to był za tydzień! Masa emocji, pozytywnych wibracji, mnóstwo atrakcji, dziesiątki działań, a wszystko w ramach IV Święta Drawy!

Ostatni weekend lipca przyciągnął do Złocieńca setki osób. W sobotę deptak wypełniły barwne kramy z rękodziełem i lokalnymi specjałami – w tym daniami z dziczyzny i ryb – skarbami naszych lasów i jezior. Odwiedzającym jarmark towarzyszyły występy artystyczne dzieci i młodzieży ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury, kapeli śpiewaczej Darskowiacy oraz muzyka ulicznych grajków. W międzyczasie trwały już przygotowania do barwnego korowodu ulicami miasta – plastyczki ze stoiska charakteryzacji przez cały dzień pomagały uczestnikom przeistoczyć się w kolorowych przebierańców – wodne stwory z Drawy i inne baśniowe postacie. Warsztaty charakteryzacji realizowane były w ramach projektu finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Złocieńcu.
Wreszcie przyszedł czas na korowód – takiej parady jeszcze u nas nie było! Orkiestra Wojskowa, Złocieniecka Orkiestra Dęta, przedstawiciele stowarzyszeń i lokalnych grup, poprzebierani mieszkańcy i goście, smoki, tancerze uczestniczący w II Prezentacji Tańca Labirynt, rycerze, a przede wszystkim ona – Królowa Drawa we własnej osobie!
W takiej asyście wkroczyła na scenę, by wraz z organizatorami uroczyście otworzyć IV Święto Drawy. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu Święta Drawy – piosenki „Dobry klimat dla odmieńców” (sł. A. Balińska, muz. W. Kucharski), na scenie wystąpił zespół Falkenblues, a tuż po nim wyczekiwany przez wszystkich Big Cyc.
Niedzielne występy rozpoczął zespół Markato z Pałacu Młodzieży w Szczecinie – ich wykonania zagranicznych przebojów na długo pozostaną w pamięci. Najmłodsi bawili się podczas spektaklu Kolorowy czas bajek w wykonaniu teatru muzycznego HALS z Gdyni, nasze animatorki przygotowały dla nich również piękny pokaz baniek mydlanych. Późnym wieczorem na scenie wystąpił poznański zespół Bibobit, a wieczorem Stanisław Karpiel-Bułecka z zespołem Future Folk.
Podczas całego Święta Drawy towarzyszyły nam dodatkowe działania – warsztaty fotograficzne, charakteryzacji, malarstwa. Gościliśmy również grupę artystyczną z Bad Segeberg, która chętnie włączyła się w przygotowania i udział w Święcie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom, dzięki którym IV Święto Drawy mogło się odbyć – instytucjom, organizacjom, grupom formalnym, firmom prywatnym, wolontariuszom i mieszkańcom Złocieńca. Wszyscy razem stworzyliśmy piękne święto!
 

Tekst: Magdalena Owczarek, Złocieniecki Ośrodek Kultury

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona