Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

„Aktywny czas nad wodą”
02-08-2019

„Aktywny czas nad wodą”

Data wydarzenia: 02-08-2019

Czas wakacji jest dobrą okazją do zadbania o ruch i aktywny wypoczynek. Jak co roku stowarzyszenie „FILAR” w Drawsku Pomorskim wspiera swoich podopiecznych i wspólnie z Powiatowym Dziennym Domem Samopomocy-Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Kulturalnym w Drawsku Pomorskim organizuje letnie atrakcje, które jednocześnie są doskonałą formą aktywizacji i rehabilitacji społecznej i ruchowej.

Staramy się organizować szereg działań sportowych i rekreacyjnych, dostosowanych do możliwości psychoruchowych,  potrzeb i zainteresowań osób z niepełnosprawnością. Najchętniej wybieramy marsze z kijkami, kajaki, biwakujemy nad jeziorem - mówi Urszula Bolewicz, Prezes stowarzyszenia „FILAR”. Kultura fizyczna  jest bardzo ważna dla zapobiegania i ograniczania  skutków niepełnosprawności- dodaje Joanna Orzepowska, Kierownik PDDS- OR-K w Drawsku Pomorskim- taka profilaktyka, nastawiona na promocję aktywności fizycznej, radzenie sobie ze stresem, po prostu zdrowy styl życia pomaga naszym podopiecznym niejednokrotnie w zahamowaniu postępu choroby oraz ograniczeniu powikłań.                           
I tak stałym  punktem letniego odpoczynku jest dwudniowy biwak nad jeziorem. W tym roku wybrano jezioro Okra, gdzie w stanicy Skiff - SLALOM podopieczni mogli popływać kajakami,  pograć w gry zespołowe oraz wspólnie pośpiewać przy ognisku. Odbył się również duży (15 kajaków), czterogodzinny spływ rzeką Drawą. Odcinek Rzęśnica- Drawsko, jest  bezpieczny i spokojny, czas spędzony na wodzie był niesamowitym treningiem komunikacji, sprawności fizycznej, asertywności i odporności na stres. Spływ był również okazją do pokazania piękna naszego regionu i rzeki Drawy. Przed podopiecznymi jeszcze intensywny rajd rowerowy, przygotowują się również do zawodów sportowych w Nordic Walkingu (we wrześniu planowane są dwa wyjazdy, na VII MISTRZOSTWA POLSKI w Europejskiej Stolicy Nordic Walking w Barlinku i Mistrzostwa Powiatu w Marszu Nordic Walking Osób Niepełnosprawnych w Czaplinku). 
Realizowane przez stowarzyszenie "FILAR" zadania publiczne dofinansowane zostały przez Burmistrza Drawska Pomorskiego oraz Powiat Drawski.
 

Tekst: Urszula Bolewicz, Prezes Stowarzyszenia „Filar”

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona