Przyznane dotacje na zabytki w 2019
08-08-2019

Przyznane dotacje na zabytki w 2019

Data wydarzenia: 08-08-2019

Na mocy umów podpisanych 6 sierpnia 2019 r. zabytkowe kościoły w miejscowościach: Piaseczno i Rydzewo, otrzymały dotacje z budżetu powiatu drawskiego. Parafie reprezentowali księża proboszczowie: Marek Humeniuk i Andrzej Naporowski.

Od  kilku  lat  Powiat  Drawski   dotuje  zabytki  znajdujące się na jego obszarze. Także
w tym roku na sesji radni powiatu podjęli uchwałę przyznającą dotacje w wysokości 30 000,00 zł .

Przyznane dotacje z budżetu powiatu drawskiego w 2019 r.:

Wnioskodawca

Nazwa zadania – rodzaj prac

Kwota       dotacji       ...................

1.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Różańcowej Siemczyno 68 Czaplinek

Wykonanie projektu budowlanego, remontu     zabytkowego kościoła
 w Piasecznie. Kościół filialny pw. NMP   Wspomożenia Wiernych, Piaseczno, parafia   Siemczyno, gmina Czaplinek.

10 000,00 zł

2.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Stanisława B. i M.

w Zarańsku,

Drawsko Pomorskie

Kościół filialny pw. Świętej Trójcy w Rydzewie   kontynuacja remontu - etap III: remont stropów,   więźby dachowej i pokrycia dachowego nawy.

20 000,00 zł

Dotacje przyznawane są zgodnie z uchwałą nr Nr XLVII/335/2018 Rady Powiatu Drawskiego z dnia 14 września 2018 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków, położonym na obszarze powiatu, na wniosek zainteresowanych po spełnieniu kryteriów określonych w tej uchwale.

Tekst: Anna Hnatkowska - inspektor w Wydziale Inwestycji