Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Przysięga w 2 Brygadzie Zmechanizowanej Legionów im. Józefa Piłsudskiego
19-08-2019

Przysięga w 2 Brygadzie Zmechanizowanej Legionów im. Józefa Piłsudskiego

Data wydarzenia: 19-08-2019

Płk Artur Stadnio, w obecności wicestarosty Powiatu Drawskiego - Mariusza Nagórskiego burmistrza Złocieńca - Krzysztofa Zacharzewskiego, dyrektorów klas mundurowych szkół średnich, kadry oficerskiej 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów w Złocieńcu, przyjął przysięgę elewów do służby przygotowawczej Wojska Polskiego.

Ta podniosła uroczystość której przebieg uświetniła Orkiestra Wojskowa Garnizonu Szczecin, zgromadziła kilkaset osób. Oczywiście najczęściej widzieliśmy rodziców, bliskich oraz przyjaciół młodych żołnierzy, którzy swoje życie pragną związać z Wojskiem Polskim. Sama uroczystość wzbudziła wiele emocji, były łzy dumy rodziców, oraz chwila refleksji wychowawców tej pięknej młodzieży, która w sile 60 złożyła przysięgę. Szczególnie pani dyrektor złocienieckiej szkoły im. Władysława Andersa - Beata Miszewska - Kozłowska, nie kryła wzruszenia i radości z tej podniosłej chwili, gdy kolejny już rocznik uczniów jej klasy mundurowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu stanął na placu garnizonowym w jednostce w Budowie pod Złocieńcem by złożyć przysięgę służby Polsce na Sztandar jednostki.
 Ksiądz kapelan - kapitan Grzegorz Lach w krótkiej modlitwie wskazał na piękne wartości moralne, które będą towarzyszyły młodym żołnierzom i ich służbie. A każdy z uczestników uroczystości zwracał się do rodziców i opiekunów młodzieży - dziękując za ich wychowanie i przygotowanie do zaszczytnej służby Polsce.
Burmistrz Złocieńca - Krzysztof Zacharzewski, wspólnie z Wicestarostą Mariuszem Nagórskim, oraz dowódcą - Płk Arturem Stadnio złożyli gratulacje rodzicom i elewom, którzy w trakcie okresu przygotowawczego wyróżnili się na tyle, by przed frontem kolegów z rąk w/w odebrać dyplomy.
Po przysiędze młodzi żołnierze otrzymali 24 godzinne przepustki, by spotkać się z rodzinami i bliskimi.

Tekst: Mariusz Kiezik - referent w Wydziale Rozwoju i Promocji Powiatu

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona