Powiat Drawski uruchomi 10 nowych połączeń autobusowych
28-08-2019

Powiat Drawski uruchomi 10 nowych połączeń autobusowych

Data wydarzenia: 28-08-2019

28 sierpnia 2019 r. w Koszalińskiej Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego dokonano podpisania umowy w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych – wartość wniosku złożonego przez Powiat Drawski jest najwyższa w Województwie Zachodniopomorskim.

Nowymi przewozami autobusowymi zostanie objętych 6 gmin: Drawsko Pomorskie, Czaplinek, Kalisz Pomorski,  Wierzchowo, Złocieniec i Łobez tj. ok. 69 944 mieszkańców.

Dopłaty w ramach umowy przeznaczone będą na obsługę 10 linii komunikacyjnych o łącznej długości 326,2 km. Kwota dofinansowania to 155 243,20 zł.

Od 2 września 2019 r. Powiat Drawski uruchomi 10 nowych połączeń autobusowych  w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

1.   Drawsko Pomorskie - Czaplinek DK przez: Złocieniec, Siemczyno, Niwka

2.   Drawsko Pomorskie - Złocieniec przez: Lubieszewo, Stawno

3.   Złocieniec - Wierzchowo przez: Osiek Drawski, Żabinek, Żabin

4.   Złocieniec - Kalisz Pomorski ul. Kolejowa przez: Wierzchowo, Żabin, Sienica, Giżyno