Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Spotkanie z organizacjami kombatanckimi
28-08-2019

Spotkanie z organizacjami kombatanckimi

Data wydarzenia: 28-08-2019

27 sierpnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki w Wierzchowie z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Weterana odbyło się spotkanie z kombatantami, sybirakami, inwalidami wojennymi i kombatantami misji pokojowych z terenu powiatu drawskiego.

Wszystkich zaproszonych gości przywitał gospodarz gminy - Wójt Jan Szewczyk, Przewodnicząca Rady Powiatu Urszula Ptak oraz Wicestarosta Mariusz Nagórski. W spotkaniu uczestniczyły również Sekretarz Powiatu Katarzyna Getka  oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Wierzchowie Marta Łapińska.
 
Te spotkania, które od lat organizuje Pan Starosta mają charakter szczególny, bo to jest kolejny moment, kiedy możemy bardzo gorąco podziękować Państwu, za wolną Polskę. Podziękować za to, że nigdy nie brakowało Wam odwagi i że myśleliście nie tylko o sobie, ale o tych pokoleniach, które przyszły po Was. Wyrażamy Wam wdzięczność, że nasze pokolenie może żyć w wolnej i niepodległej Polsce. Życzymy Państwu, abyście byli pełni zdrowia, sił oraz szczęścia i wszelkiej pomyślności – powiedziała  Przewodnicząca Rady Powiatu Urszula Ptak w swoim wystąpieniu.
Następnie, Prezes Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Jan Domański wręczył Panu Władysławowi Karpowiczowi  medal ,,Zasłużonemu w Służbie Pokoju'' nadany przez Kapitułę Koła Nr 31 w Gdyni Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.
 
Zaproszonym gościom zagrał i zaśpiewał zespół „Małolaty” ze Świerczyny. Na zakończenie spotkania wręczono upominki dla wszystkich przybyłych członków organizacji kombatanckich.
 
Tekst: Małgorzata Katuszonek; Inspektor w Wydziale Organizacyjnym
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona