Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Na Dzikim Zachodzie…
09-09-2019

Na Dzikim Zachodzie…

Data wydarzenia: 09-09-2019

Tradycyjnie we wrześniu, Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy- Ośrodek Rehabilitacyjno-Kulturalny w Drawsku Pomorskim zorganizował spotkanie integracyjne „Dzień Pieczonego Ziemniaka”.

Spotkanie dla osób niepełnosprawnych odbyło się w Ośrodku Skiff- SLALOM nad jeziorem Okra. Gości przywitał Starosta Drawski Stanisław Cybula wspólnie z Joanną Orzepowską kierownikiem Ośrodka, którzy serdecznie przywitali gości i podziękowali za przybycie.
W tym roku przewodnim motywem spotkania był Dziki Zachód i tematyka westernu. Tradycyjnie goście podjęli konwencję i przyodziali się w stroje, jak na prawdziwych kowbojów przystało. Uczestnicy imprezy mogli wykonać butony m.in. z gwiazdą szeryfa, zjeść pieczonego ziemniaka z pyszną zupą meksykańską chili con carne oraz podjąć wyzwanie zarzucenia lassa na szyję konia.
Na spotkanie przybyli uczestnicy środowiskowych domów samopomocy z Łobza, Krzęcina, Połczyna Zdroju oraz Świdwina, powiatowego ośrodka wsparcia z Gryfic, Domu Pomocy Społecznej w Darskowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czaplinku, a także gospodarze z Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim i filii w Złocieńcu.
Zaproszenie przyjęli również: Mariusz Nagórski – Wicestarosta Drawski, Waldemar Włodarczyk członek Zarządu Powiatu Drawskiego, Jolanta Banaszek  Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego, Agnieszka Kuropatnicka zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim, Agnieszka Redmann kierownik MGOPS w Drawsku Pomorskim, Róża Kursa dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim, Magda Madalińskadyrektor Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Drawsku Pomorskim, Wioletta Smolich  dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Darskowie.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji przedsięwzięcia: właścicielom Stajni Zarańsko oraz Państwu Iwonie i Kazimierzowi Pokutyńskim „Piekarnia Cukiernia s.c.”
Przedsięwzięcie zostało częściowo dofinansowane ze środków pozyskanych przez Stowarzyszenie Filar z budżetu powiatu drawskiego w ramach otwartego konkursu ofert.

 Tekst: Joanna Orzepowska

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona