USG brzuszka dla maluszka
16-09-2019

USG brzuszka dla maluszka

Data wydarzenia: 16-09-2019

Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie uczestniczy w realizacji rządowego programu „Za życiem”. Dedykowany jest on dla najmłodszych mieszkańców powiatu drawskiego.

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców, bowiem dodatkowe wsparcie o szerokim spektrum specjalistów jest nieocenioną pomocą dla rozwoju małego dziecka. Dzieci zakwalifikowane do Programu uczestniczą w zajęciach logopedycznych, rehabilitacji.
Dzieci objęte programem miały okazję skorzystać z bezpłatnego badania USG jamy brzusznej. Badanie ultrasonograficzne odbywało się w Przychodni Mysik Med w Złocieńcu, pod czujnym okiem doktora Marka Mysika. Wizyty przebiegały w przyjemnej atmosferze, a dzieci wychodziły z gabinetu uśmiechnięte, niejednokrotnie przełamywały swój lęk przed badaniem i wizytą u lekarza. Badaniami objęte zostały dzieci z Czaplinka, Drawska Pomorskiego, Złocieńca oraz Kalisza Pomorskiego - łącznie ponad 60 maluchów. Ostatnie spotkanie w ramach akcji USG BRZUSZKA DLA MALUSZKA planowane jest na październik 2019 r. Osoby zainteresowane udziałem w akcji proszone są o kontakt pod numerem tel. 792231683.

Teks: Red. M.Siluk