Mobilny NFZ w trasie. Drawsko Pomorskie
17-09-2019

Mobilny NFZ w trasie. Drawsko Pomorskie

Data wydarzenia: 17-09-2019

W czwartek, 12 września br. w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim pracownicy NFZ ze Szczecina, dla wszystkich zainteresowanych umożliwili aktywowanie Internetowego Konta Pacjenta i wyrobienie karty EKUZ.

Mieszkańcy uzyskali informację, jak należy wykonać IKP, by korzystać z dostępu do swoich danych gromadzonych w cyfrowym systemie i dlaczego karta EKUZ jest taka ważna gdy planujemy wyjazd zagraniczny.
Przy tej okazji  Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, zorganizowało szkolenie dla  lekarzy z terenu powiatu drawskiego z e-recepty.
Kolejne spotkania odbywać się będą systematycznie we wszystkich powiatach województwa zachodniopomorskiego, a o ich terminach podmioty medyczne będą sukcesywnie informowane.
Do udziału w szkoleniach zapraszamy szczególnie lekarzy oraz pielęgniarki a także osoby odpowiedzialne za techniczną i informatyczną obsługę podmiotu leczniczego.
W trakcie spotkań możliwe będzie potwierdzenie Profilu Zaufanego umożliwiającego korzystanie z wielu usług administracji, w tym z Internetowego Konta Pacjenta. Zachęcamy aby przed spotkaniem złożyć wniosek o PZ (https://pz.gov.pl/pz/register)
Przypominamy jednocześnie, że podmioty lecznicze mają obowiązek podłączenia się do Systemu P1 nie później niż do dnia 31 grudnia 2019 r. (art. 56 ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia). Od stycznia  2020 roku recepty będą wystawiane w postaci elektronicznej.
Uwaga! Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o nadsyłanie zgłoszeń wypełniając formularz na stronie: https://szkolenia-ezdrowie.csioz.gov.pl
Przy okazji informujemy, że już w placówkach Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia dostępne są nieodpłatnie ulotki i plakaty dotyczące Internetowego Konta Pacjenta - otwórz kontakt.
źródło: CSIOZ
opracowano na podstawie: