PIERWSZE SPOTKANIE POWIATOWEJ SPOŁECZNEJ RADY DO SPRAW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W DRAWSKU POMORSKIM
18-09-2019

Data wydarzenia: 18-09-2019

18 września 2019 r. starosta drawski, Stanisław Cybula spotkał się z członkami poprzedniej i nowej kadencji Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Dotychczasowym działaczom: Paniom: Genowefie Polak, Urszuli Bolewicz, Alicji Panasiuk i Wandzie Gosławskiej starosta złożył podziękowania, a nowym pogratulował wyboru i życzył owocnej współpracy.

W skład nowej, powołanej Zarządzeniem Starosty Drawskiego rady wchodzą:  Pan Wiesław Burkiewicz, Pani Maria Skowron, Pani Renata Kawa-Mazur, Pan Bartosz Rudź, Pani Katarzyna Getka.

Do zakresu działania powiatowych rad należy: 1) inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do: a) integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, b) realizacji praw osób niepełnosprawnych; 2) opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych; 3) ocena realizacji programów; 4) opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.
Kadencja obecnej rady trwać będzie do 9 września 2023 roku.

Tekst: Katarzyna Getka, Sekretarz Powiatu Drawskiego