Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Za nami XVI edycja Rajdu Bobra
23-09-2019

Za nami XVI edycja Rajdu Bobra

Data wydarzenia: 23-09-2019

W niedzielę 22.09.2019 roku odbyła się XVI edycja Rajdu Bobra – turystycznego rajdu nawigacyjnego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Stowarzyszenie Land Rover Club PL.

Tego dnia dopisała zarówno pogoda, jak i dobre humory uczestników. Ponad pięćdziesiąt osób stawiło się o godz. 9.00 na parkingu przy budynku starostwa. Starosta Drawski Stanisław Cybula przywitał uczestników i oficjalnie rozpoczął rajd. Zawodnicy otrzymali notatki nawigacyjne (roadbooki) i przeszli krótką odprawę. Następnie wyruszyli w trasę, która w tym roku wiodła głównie przez bezdroża powiatu drawskiego oraz świdwińskiego.
Po drodze uczestnicy mieli do wykonania zadania, które polegały m.in. na zrobieniu „selfików” na tle numerów specjalnych punktów kontrolnych, umieszczonych w różnych miejscach. Niektóre z nich przysporzyły uczestnikom trudności, jednak nasi rajdowcy nie poddawali się i konsekwentnie zdobywali kolejne punkty. Każda załoga otrzymała również zestaw zdjęć, przedstawiających obiekty mijane podczas jazdy, których położenie należało nanieść na kartę rajdu. Najwięcej radości i frajdy sprawiły uczestnikom zadania sprawnościowe, przejście nad rzeką po moście linowym, jazda z zawiązanymi oczami  oraz zadania medyczne.
Na koniec odbyło się liczenie punktów. Wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane nagrody, które wraz z dyplomami wręczył Starosta Stanisław Cybula. Impreza zakończyła się w Stawnie w gospodarstwie agroturystycznym "Izba pod Kasztanem" wspólnym ogniskiem oraz pieczeniem kiełbasek.

Tekst: Mariusz Kiezik – referent w Wydziale Rozwoju i Promocji Powiatu 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona