Gra w bule dla każdego!
24-09-2019

Gra w bule dla każdego!

Data wydarzenia: 24-09-2019

19 września br., w Bornem Sulinowie odbył się II Wojewódzki Międzypokoleniowy Turniej w Bule.

Organizatorami przedsięwzięcia był Środowiskowy Dom Samopomocy w Bornem Sulinowie oraz tamtejsze Centrum Kultury i Rekreacji, klub Borbul oraz Agencja Muzyczna Folk. W turnieju udział wzięły placówki pracujące na rzecz osób niepełnosprawnych. Spotkanie miało na celu kontynuowanie gry sportowej w bule, która jest doskonałą formą do poznania swoich możliwości, sposobem rehabilitacji i rozwoju fizycznego. Założeniem turnieju była także integracja międzypokoleniowa i przeciwdziałanie izolacji społecznej, kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie oraz poprawa stanu zdrowia przez aktywność fizyczną. Nieocenionym akcentem Turnieju była możliwość spotkania się osób niepełnosprawnych z kilku gmin, nawiązanie znajomości i wspólna zabawa. Uczestnicy WTZ z Czaplinka otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Tekst: M.Siluk