Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Rozpoczyna się przebudowa drogi Żabin – Nowe Laski
24-09-2019

Rozpoczyna się przebudowa drogi Żabin – Nowe Laski

Data wydarzenia: 24-09-2019

W dniu 16.09.2019 r. w siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim odbyło się podpisanie umowy na realizację zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 1996Z na odcinku Żabin – Nowe Laski”.

W imieniu Powiatu Drawskiego umowę podpisał Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim – Zbigniew Kot. Zawarto ją z wyłonionym  głównym wykonawcą - firmą „POL-DRÓG Drawsko Pomorskie” S.A. reprezentowaną przez Prezesa Zarządu – Daniela Palucha.
W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi powiatowej nr 1996Z o długości 6,2 km między miejscowościami Żabin i Nowe Laski (gmina Wierzchowo). Roboty budowlane zakresem swoim obejmą przebudowę nawierzchni jezdni wraz z przyległymi poboczami, budowę dwóch zatok autobusowych, przebudowę skrzyżowań oraz udrożnienie rowów i przepustów związanych z odwodnieniem drogi.
Wnioskowana wartość inwestycji -  5.996.122,18 zł. 
Powiat Drawski otrzymał dofinansowanie na realizację zadania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Umowa na dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego została podpisana na kwotę 2 998 061,09 zł co stanowi 50% zakładanej wartości zadania. Inwestycja będzie również współfinasowana przez Gminę Wierzchowo w wysokości 840.000.00 zł.
Planowany termin zakończenia inwestycji : 01.07.2020 r.
 
 
Z poważaniem
Zarząd Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim
Zastępca Dyrektora
mgr inż. Karolina Szumowska
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona