Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Niecodzienne lekcje języka angielskiego
25-09-2019

Niecodzienne lekcje języka angielskiego

Data wydarzenia: 25-09-2019

W piątek 20 września 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościli żołnierze sojuszniczej armii USA – kapitan Nathan Andersen, podporucznik Kianna Duncan, podporucznik Rebecca Gray oraz podporucznik Brian Khes z 2. Batalionu 34. Pułku Pancernego.

Przed uroczystościami związanymi ze Świętem Szkoły spotkali się na lekcjach z uczniami realizującymi język angielski na poziomie rozszerzonym.
Żołnierze odbyli dwa spotkania z uczniami, które prowadziły nauczycielki języka angielskiego Agnieszka Kubat i Beata Wrzosek-Majewska. W trakcie spotkań mieli okazję nie tylko zapoznać się ze sprzętem wojskowym i wyposażeniem używanym przez żołnierzy amerykańskich, ale przede wszystkim doskonalili swoje umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Zaproszeni goście chętnie odpowiadali na pytania licealistów przybliżając im kulturę USA, opowiadając o swoich doświadczeniach związanych z pełnieniem służby poza granicami ojczyzny. Następnie, to licealiści odpowiadali na pytania zadawane przez gości, doskonaląc w ten sposób znajomość języka angielskiego i sprawdzając w praktyce swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.
Na zakończenie młodzież oprowadziła gości po budynku szkoły, a dziennikarze „Kontrastu” przeprowadzili wywiad, który zaowocuje artykułem w kolejnym numerze szkolnej gazety.

Tekst: Agnieszka Kubat, nauczycielka w ZSP w Kaliszu Pomorskim

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona