Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zajęcia praktyczne z edukacji wojskowej
01-10-2019

Zajęcia praktyczne z edukacji wojskowej

Data wydarzenia: 01-10-2019

W dniu 23 września 2019 r. kadeci z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z opiekunem mjr rez. Andrzejem Kowalewskim uczestniczyli w szkoleniu poligonowym na ośrodku szkolenia Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia. Szkolenie przeprowadzone było w ramach „Programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”.

Zajęcia praktyczne prowadzone są we współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim. Tematyka ćwiczeń obejmowała musztrę, szkolenie chemiczne, budowę i eksploatację sprzętu oraz szkolenie z wychowania fizycznego.
 
Instruktorzy z CSWL Drawsko przeprowadzając zajęcia z musztry indywidualnej i zespołowej podczas pokazów przekazali kadetom niezbędną wiedzę, sprawdzili ich umiejętności i predyspozycje. Kadeci zdobyli doświadczenie, które przyda się im się w przyszłości. Natomiast żołnierze z Grupy Zabiegów Sanitarnych przeprowadzili pokaz zabiegów specjalnych sprzętu przeciwchemicznego. Uczniowie mogli w sposób praktyczny dokonać dezynfekcji odzieży ochronnej i sprzętu. 
 
Uczniowie klasy mundurowej, wykonując w czasie szkolenia poszczególne ćwiczenia i zadania wykazali ogromne zaangażowanie i duży potencjał. Zajęcia tego rodzaju dają kadetom przedsmak prawdziwej służby wojskowej i między innymi dlatego cieszą się wśród nich dużą popularnością.
 
Dziękujemy żołnierzom, instruktorom, wszystkim osobom zaangażowanym w profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zajęć praktycznych oraz Komendantowi CSWL Drawsko płk Markowi Gmurskiemu za wzorową współpracę ze szkołą i stworzenie uczniom klasy wojskowej możliwości zdobycia wiedzy i umiejętności przygotowujących do służby w Wojsku Polskim.

 

  Tekst: Andrzej Kowalewski, nauczyciel w ZSP w Kaliszu Pomorskim
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona