Siedemdziesiąt lat jak jeden dzień
01-10-2019

Siedemdziesiąt lat jak jeden dzień

Data wydarzenia: 01-10-2019

28 września 2019 r. w Zespole szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku odbyła się uroczysta gala z okazji Jubileuszu 70 – lecia istnienia Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Stefana Czarnieckiego. Ten dzień to bardzo ważna data w życiu szkoły - to czas podsumowań, refleksji, wspomnień, to także doskonała okazja do przywołania pamięci o zdarzeniach i ludziach, o współtworzących świadectwo, którego wszyscy jesteśmy spadkobiercami.

W uroczystości udział wzięli: Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Bogusław Ogorzałek, Pełnomocnik Marszałka ds. Oświaty Jerzy Kotlęga, Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego Urszula Ptak, Starosta Drawski Stanisław Cybula, Wicestarosta Mariusz Nagórski, Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Zbigniew Dudor, Radni Rady Powiatu Drawskiego Genowefa Polak oraz Cyryl Turczyk, a także Radni Rady Miejskiej w Czaplinku, byli dyrektorzy szkoły, dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Niezmiernie cieszy fakt, że w tej gali uczestniczyli ci, którzy swoją obecnością, niezależnie od czasu i okoliczności, tworzyli historię szkoły na przestrzeni tych 70 lat pozostawili cząstkę siebie w jej dorobku. Dyrektor ZSP w Czaplinku – Małgorzata Głodek oraz wicedyrektor -Wioletta Cylkowska podziękowały byłym dyrektorom i wicedyrektorom szkoły: Alicji Szczepańskiej, Krystynie Wójtowicz, Zbigniewowi Mroczko, Zofii Kłaczkowskiej, Józefowi Kaniewskiemu, Teresie Rokicie, Elżbiecie Chomicz, Cyrylowi Turczykowi, Andrzejowi Połońskiemu, Robertowi Patrzyńskiemu.

W czasie uroczystości nie zabrakło wspomnień i wdzięczności dla ówczesnej kadry nauczycielskiej i byłych pracowników szkoły, którzy odeszli do wieczności. W sposób symboliczny minutą ciszy uczczono tych, których nie ma już dziś wśród nas. Delegacja uczniów złożyła na cmentarzu wiązankę kwiatów jako dowód pamięci i wdzięczności wobec zmarłych.

Serdeczne podziękowania skierowano do osób, które udzieliły wsparcia finansowego przy organizacji Jubileuszu 70-lecia Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Czaplinku: Starosta Drawski Stanisław Cybula, Nadleśniczy Nadleśnictwa Czaplinek Tomasz Tomecki, Prezes ZGK w Czaplinku Marian Jerzy Rutowicz, Prezes Firmy Przewozowej Iras Ireneusz Gacki, Waldemar Tomkowski, Beata Olszewska, Renata Garczarek, Andrzej Krella, Leszek Łodziato, Dorota Buca, Pasieka Fujarskich.

Tekst: Małgorzata Głodek, dyrektor ZSP w Czaplinku