Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Międzynarodowo i sportowo
01-10-2019

Międzynarodowo i sportowo

Data wydarzenia: 01-10-2019

W miniony piątek 27 września 2019 r. uczniowie Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim wzięli udział w Europejskim Dniu Sportu w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu – inicjatywy Komisji Europejskiej mającej na celu promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Unii Europejskiej.

W zaplanowanym przedsięwzięciu, wspólnie z młodzieżą szkolną uczestniczyli żołnierze 2 Batalionu, 34 Pułku Pancernego, 1 Grupy Bojowej z Fort Riley w Kansas w USA. W programie imprezy znalazły się emocjonujące mecze plażowej piłki siatkowej oraz plażowej piłki nożnej, koszykówki i futbolu amerykańskiego. Grupa uczestników EDS uczestniczyła również w spływie kajakowym rzeką Drawą oraz rajdzie rowerowym wiodącym ścieżkami  gminy Drawsko Pomorskie.  Event zakończył się wspólnym ogniskiem na Jędrkowej Przystani w Parku Chopina. Poczęstunek dla uczestników przygotowało Wojsko Amerykańskie, za co serdecznie dziękujemy.
 
Europejski Dzień Sportu, zorganizowany przez koordynatora projektu Erasmus+ Joannę Pedrycz oraz nauczycieli wychowania fizycznego z ZSP w Drawsku Pom., zgromadził 120 osób chcących świadomie i aktywnie zwrócić uwagę na problem zbyt małej aktywności fizycznej w społeczeństwie. Obecna edycja tej imprezy podkreśliła uniwersalność języka sportu przełamującego bariery i różnice kulturowe czy społeczne.
 
Organizację przedsięwzięcia wsparli: Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński, ppłk Joseph Ruzicka (Wojska Amerykańskie), firma ,,Lubie kajaki”, firma ,,Jędrkowe Zakole”.
 
Tekst: Joanna Pedrycz, nauczycielka w ZSP w Drawsku Pomorskim
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona