Konwent Starosty, Burmistrzów i Wójta 01.10.2019
02-10-2019

Konwent Starosty, Burmistrzów i Wójta 01.10.2019

Data wydarzenia: 02-10-2019

We wtorek 1 października 2019 roku w Smołdzęcinie odbył się Konwent Starosty, Burmistrzów i Wójta Powiatu Drawskiego.

Udział w konwencie wzięli: Burmistrz Drawska Pomorskiego – Krzysztof Czerwiński, jego Zastępca Ireneusz Kabat, Burmistrz Czaplinka – Marcin Naruszewicz, Burmistrz Kalisza Pomorskiego – Janusz Garbacz, Zastępca Burmistrza Złocieńca – Natan Fiutowski, Sekretarz Gminy Wierzchowo – Tomasz Suchoński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Drawskiego - Karol Korczyński.
W roli prelegentów wystąpili: Starosta Drawski Stanisław Cybula, Etatowy Członek Zarządu Waldemar Włodarczyk, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim Henryk Andrałojć, Przewodniczący Zarządu Zachodniopomorskiego Związku Strefy Centralnej Michał Hypki oraz Dyrektor Biura Mariusz Łapuć, kpt. Łukasz Piórek, przedstawiciele Firmy GAS TRADING S.A. Henryk Jabłoński i Patryk Rawluk, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim Zbigniew Kot.
Podczas konwentu jego uczestnicy omówili następujące tematy: propozycje do projektu budżetu powiatu na 2020 rok, utworzenie schroniska dla zwierząt, propozycja przekazania środków finansowych dla gmin na aktywizację zawodową w 2020 roku, wspólne przedsięwzięcia gmin i powiatu w ramach Zachodniopomorskiego Związku Strefy Centralnej, zmiany dotyczące rozwoju CSWL Oleszno oraz zastosowanie gazu LNG dla przemysłu i domu.

Tekst: Alina Kasprzycka, Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu