Kaliscy licealiści ustrzelili I miejsce
04-10-2019

Kaliscy licealiści ustrzelili I miejsce

Data wydarzenia: 04-10-2019

W niedzielę 29 września 2019 r. na strzelnicy sportowej w Złocieńcu odbyły się I Powiatowe Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych z udziałem drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, która zajęła w swojej kategorii I miejsce. Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy trzeciej o profilu wojskowym – Zuzanna Rymer, Patryk Grembowski i Dominik Wyrembek, pod opieką Andrzeja Kowalewskiego.

Okazją do przeprowadzenia zawodów były obchody związane z jubileuszem 20-lecia przystąpienia Polski do NATO. Do rywalizacji stanęło ponad 70 osób, reprezentujących 25 drużyn z jednostek mundurowych oraz szkół z terenu powiatu drawskiego. Wśród grup, które przyjechały na niedzielne zawody byli m.in. policjanci, strażacy z jednostek OSP, strażnicy miejscy, członkowie kół myśliwskich i bractwa kurkowego, leśnicy, żołnierze oraz młodzież ze szkół.

Po zaciętej rywalizacji, która trwała kilka godzin, uczniowie z ZSP w Kaliszu Pomorskim zajęli I miejsce w grupie drużyn młodzieżowych w strzelaniu z pistoletu sportowego.
Oprócz sportowej rywalizacji ważnym elementem spotkania była integracja służb mundurowych, pokaz broni wojskowej, szkolenie z pierwszej pomocy, a także wymiana doświadczeń i omówienie wzajemnej współpracy pomiędzy przedstawicielami instytucji. Nie zabrakło gorącego posiłku.
Zawody strzeleckie zostały zorganizowane przez Złocienieckie Bractwo Sokoła przy wparciu finansowym Powiatu Drawskiego.

Tekst: Andrzej Kowalewski, nauczyciel ZSP w Kaliszu Pomorskim