Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Na warsztatach CEO w Poznaniu
09-10-2019

Na warsztatach CEO w Poznaniu

Data wydarzenia: 09-10-2019

Maturzystki z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu biorą udział w programie "Młodzi Głosują +" organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie wraz z SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym w Warszawie.

Celem programu jest propagowanie wśród młodych ludzi potrzeby uczestnictwa w wyborach oraz działalność profrekwencyjna zachęcająca do świadomego w nich udziału. Monika Jaworska, Julia Pilipiec i Daria Trzciniecka, pod opieką nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie Ewy Kilian, podnosiły własne kompetencje społeczne i obywatelskie w czasie dwudniowych warsztatów na filii Uniwersytetu SWPS w Poznaniu.

Dziewczęta 9 października przeprowadzą prawybory dla uczniów szkoły, które poprzedzą prelekcje na temat demokracji i znaczenia wyborów parlamentarnych. Wyniki głosowania młodych ludzi zostaną opublikowane po 13 października. Daria, Julia i Monika z pomocą Instagramu chcą promować wśród młodzieży potrzebę uczestnictwa w wyborach, w tym celu założyły konto "andersowki", które warto śledzić.

Tekst: Monika Jaworska i Julia Pilipiec, uczennice LO w Złocieńcu
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona