Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Projektowy finisz „Kontrastu”
15-10-2019

Projektowy finisz „Kontrastu”

Data wydarzenia: 15-10-2019

Kolorowy „Kontrast” w pierwszych dniach października 2019 r. trafił do rąk czytelników z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.

To jeden z efektów trwającego kilka miesięcy projektu „Biblioteka - tu można więcej” drawskiej biblioteki, który był dofinansowany z Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      -  Zwieńczeniem wszystkich działań i prawdziwą nagrodą dla naszej redakcji była możliwość wydania gazety w wersji kolorowej. Dla nas to powód do wielkiej radości – komentował ten fakt Mateusz Martenka, jeden z dziennikarzy szkolnego miesięcznika.
Kreatywne pisanie jest niezbędną umiejętnością w dziennikarstwie. Sztuki tej uczyli się młodzi w ramach projektu „Biblioteka – tu można więcej”. Licealistów z Kalisza Pomorskiego do współpracy zaprosiła dyrektor drawskiego Ośrodka Kultury Jolanta Prądzyńska. To, że współczesna biblioteka nie musi być kojarzona jedynie z wypożyczeniem książek, stało się dla uczestników zajęć oczywiste. Młodzież z ZSP w Kaliszu Pomorskim, która od wielu lat z powodzeniem wydaje swoją gazetę, dzięki projektowi mogła wziąć udział w warsztatach z Tomaszem Ogonowskim, dramaturgiem z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina, w warsztatach telewizyjnych z Michałem Baranowskim, w warszawskich spotkaniach ze znanymi dziennikarzami i praktycznie ćwiczyć formę reportażu pod okiem Aleksandry Radeckiej, która jest opiekunem koła dziennikarskiego.
Efektem pracy licealistów są teksty publikowane w lokalnej prasie, a także kolorowe wydanie gazety. Należy mieć nadzieję, że takich projektów będzie więcej, bo dzięki nim wzbogaca się szkolna oferta edukacyjna.

 

Test: Aleksandra Radecka, nauczycielka z ZSP w Kaliszu Pomorskim  

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona