Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

I Turniej Gry w BINGO
31-10-2019

I Turniej Gry w BINGO

Data wydarzenia: 31-10-2019

24 października 2019 r. w Domu Pomocy Społecznej w Darskowie odbył się I Turniej Gry w BINGO zorganizowany przez grupę nieformalną z Darskowa w ramach programu Społecznik 2019-2021.

W turnieju wzięli udział mieszkańcy DPSu, uczestnicy Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy z Drawska Pomorskiego oraz ze Złocieńca, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Czaplinka, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wolborza, Sulejowa i Ręczna, przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Złocieńca oraz młodzież z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej z Drawska Pomorskiego. Celem projektu było rozpowszechnianie wśród osób starszych, niepełnosprawnych oraz przewlekle psychicznie chorych alternatywnych form spędzania czasu wolnego, rozbudzenie pasji, aktywizacja społeczna oraz ochrona zdrowia psychicznego poprzez interakcję z drugim człowiekiem.
Gra w BINGO polepsza koncentrację, poprawia refleks, ćwiczy pamięć i spostrzegawczość, a oprócz tego jest doskonałą okazją do dobrej zabawy w grupie. I Turniej Gry w BINGO przyniósł nam wiele radości w atmosferze zdrowej rywalizacji. Po pierwszej turze wyłoniło się 10 osób, które przeszły do ścisłego finału.
I miejsce - Pan Władysław Uniwersytet Trzeciego Wieku Złocieniec
II miejsce – Pan Zdzisław Dom Pomocy Społecznej Darskowo
III miejsce – Pan Mateusz PDDS Złocieniec
 

                                                 Tekst: Dorota Walkiewicz, Terapeutka zajęciowa DPS Darskowo

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona