Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

W krainie ortografii - relacja foto/wideo
15-11-2019

W krainie ortografii - relacja foto/wideo

Data wydarzenia: 15-11-2019

"W nowo odrestaurowanym teatrze" - tak brzmiał tytuł tegorocznego dyktanda, które odbyło się 14 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim.

Dyktando zorganizowane zostało z inicjatywy Starosty Drawskiego Stanisława Cybuli przy współudziale pracowników Wydziału Rozwoju i Promocji oraz Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, a także Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim: Iwony Kucharskiej i Anny Ignacak.
 
W zmaganiach ortograficznych udział wzięła rekordowa liczba uczestników. Uczestnicy dyktanda zostali przywitani przez Przewodniczącą Rady Powiatu Drawskiego – Urszulę Ptak oraz Wicestarostę Mariusza Nagórskiego. Nad prawidłowym przebiegiem dyktanda czuwało jury  w składzie: Przewodnicząca – Urszula Ptak oraz Członkowie: Dyrektor ZSP w Drawsku Pomorskim – Iwona Kucharska, Sekretarz Powiatu Drawskiego - Katarzyna Getka, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu - Agnieszka Brzeźniakiewicz.
 
W tym roku tekst dyktanda opracowany został przez nauczycielkę języka polskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim Panią Marlenę Otłowską.
Tradycyjnie każdy uczestnik w podziękowaniu za udział od władz samorządowych powiatu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny słodki upominek, w tym roku była to czekolada. Dyktando zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
 
Wyniki dyktanda poznamy niebawem. Laureaci zostaną poinformowani telefonicznie o zwycięstwie.
 
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.
 
Tekst: Agnieszka Brzeźniakiewicz, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona