Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Spotkanie z motywacją
22-11-2019

Spotkanie z motywacją

Data wydarzenia: 22-11-2019

W dniu 20 listopada 2019 r. Powiatowy Urząd Pracy w Drawsku Pomorskim zorganizował wraz z firmą MOTYWAKCJA spotkania doradczo – motywacyjne w formie dwóch paneli eksperckich pod wspólną nazwą „AKTYWNI”. Na spotkania zaproszone zostały osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy przede wszystkim, osoby niepełnosprawne i osoby powyżej 45 roku życia. Ale zacznijmy od początku

Pierwsze rozmowy …
MOTYWAKCJA to projekt, który od kwietnia 2019 r. prowadzą przyjaciółki Agnieszka Wiśniewska i Agata Stachura. Dwie różne osobowości, ale doskonale się uzupełniające. Agnieszka to doradca zawodowy, bardzo aktywna, otwarta i pewna siebie osoba. Agata jest psychologiem, to osoba sumienna, systematyczna i skrupulatna. Co więcej jako osoba niewidoma od 18 roku życia, udowodnia, że każde bariery można pokonać.
 
Po pierwszych rozmowach z MOTYWAKCJĄ i poznaniu historii założycielek uznaliśmy, że wspólnie chcemy zorganizować spotkania dla osób bezrobotnych z powiatu drawskiego. Szczególnie zależało nam na wzbudzeniu aktywności osób niepełnoprawnych i wsparciu osób po 45 roku życia.
           
Aktywni Niezależni…
O godz. 9.00 rozpoczęło się spotkanie pn. „Aktywni Niezależni” skierowane do osób niepełnosprawnych. Agnieszka i Agata przypomniały wszystkim obecnym, że warto mieć marzenia, że marzenia są po to by je spełniać. Mówiły także o przezwyciężaniu ograniczeń          i możliwościach, jakie na rynku pracy mają osoby niepełnoprawne.
 
Pierwsze spotkanie zgromadziło blisko 60 uczestników, a wśród gości znaleźli się m.in. pani Barbara Głowacka Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego, pan Bartosz Rudź Radny Gminy Drawsko Pomorskie, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Białogardzie oraz Panie Dyrektor z Powiatowego Urzędu Pracy w Świdwinie.
 
Po zakończeniu spotkania osoby zainteresowane miały możliwość zapoznania się z projektem realizowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  pn. Powrót do zdrowia - Powrót do pracy. 
 
Wyjdź ze strefy komfortu…   
O godz. 11:00 rozpoczęły się kolejne warsztaty pn. „Wyjdź ze strefy komfortu” skierowane do osób w wieku powyżej 45 roku życia. Prowadzące poruszyły zagadnienia dotyczące motywacji i strefy komfortu. Agnieszka i Agata wskazały, że opuszczenie strefy bezpieczeństwa buduje pewność siebie i daje szanse na rozwój. W drugim spotkaniu wzięło udział blisko 100 osób, a prowadzące wspierały pracownice Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim.  
 
 Autor: Anna Werecka – pośrednik pracy - stażysta PUP Drawsko Pom. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona