Spotkanie partnerów
25-11-2019

Spotkanie partnerów

Data wydarzenia: 25-11-2019

Dnia 20.11.2019 odbyło się spotkanie partnerów Kontraktu Samorządowego Strefa Centralna. Udział w nim wzięli przedstawiciele Lidera Kontraktu Samorządowego Strefa Centralna - Powiatu Drawskiego, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego – Wydziału Zarządzania Strategicznego a także przedstawiciele partnerów.

Spotkanie rozpoczął p. Stanisław Cybula – Starosta Drawski oraz p. Stanisław Wziątek - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

W pierwszej części zostały przedstawione prace związane z kolejną perspektywą finansowania 2021-2027, w tym narzędzi terytorializacji oraz możliwości współpracy samorządów różnego szczebla w najbliższej przyszłości przedstawione przez p. Marka Orszewskiego, Zastępcę Dyrektora Wydziału Zarządzania Strategicznego Województwa Zachodniopomorskiego.

Kolejnym punktem spotkania była prezentacja Piotra Wolskiego Kierownika Biura ds. Koordynacji Instrumentów Wsparcia dotycząca postępu prac w ramach inicjatywy Catching Up Regions oraz możliwości rozszerzenia projektu na inne gminy. Efektywniejsze wykorzystanie już istniejącego systemu transportu zbiorowego oraz koncepcja zastosowania DRT (transportu na życzenie) jako uzupełnienie oferty publicznego transportu zbiorowego to główne tematy poruszane w prezentacji i późniejszej dyskusji.

Magdalena Grzegorczyk
Biuro Obsługi Kontraktu Samorządowego Strefa Centralna