Sport i integracja. Regionalny Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych
26-11-2019

Sport i integracja. Regionalny Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych

Data wydarzenia: 26-11-2019

Rywalizacja i emocje towarzyszące grze to wartościowa forma terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dziewięć drużyn i ponad 100 uczestników zagrało w Koszalinie w Regionalnym Turnieju Koszykówki Olimpiad Specjalnych.

23 listopada br., nie zabrakło także reprezentantów Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie. I tym razem zawodnicy Placówki zdobyli najwyższe noty w sportowych zmaganiach, nie mieli sobie równych – zajęli I miejsce. Zawodnikami tymi są: Marcin Świąder, Konrad Wrzask, Filip Wegner, Adrian Piskunowicz, Jakub Staniec oraz Mateusz Weselak. Trenerem zawodników jest pani Dorota Szatrowska.

Olimpiady Specjalne to światowe stowarzyszenie, które zapewnia osobom niepełnosprawnym intelektualnie dostęp do kultury fizycznej i sportowych zmagań.
To doskonała forma integracji między szkołami, możliwość nawiązania nowych znajomości to także istotny aspekt tych spotkań.

Red. tekstu: Małgorzata Siluk – nauczyciel ZPET w Bobrowie