Z pierwszą pomocą w Szkole Podstawowej w Broczynie
29-11-2019

Z pierwszą pomocą w Szkole Podstawowej w Broczynie

Data wydarzenia: 29-11-2019

Dzięki uprzejmości pani Edyty Romanowicz, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Broczynie, grupa wolontariuszy z grupy Medical Team ZSP w Kaliszu Pomorskim w poniedziałek, 25 listopada 2019 r. mogła realizować kolejne działania.

W ramach zadania prowadzonego przez działające przy szkole Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem”  ,,Bezpieczny powiat drawski. Nauka i doskonalenie umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przez członów grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski oraz prowadzenie szkoleń w placówkach oświatowych”, dofinansowanegoprzez Zarząd Powiatu Drawskiego.

Najmłodsi uczniowie szkoły w Broczynie mieli możliwość wzięcia udziału  w szkoleniu dotyczącym prawidłowego zgłoszenia wypadku do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Specjalnie przygotowane atrapy telefonów wykorzystano do ćwiczeń prowadzenia rozmowy z dyspozytorem służb ratowniczych. W czasie zabawy, z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych przygotowanych przez wolontariuszy, dzieci poznawały zasady udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło również pokazu z prowadzenia RKO z użyciem fantomu niemowlęcia. Zaskoczeniem dla szkolących była determinacja z jaką najmłodsi podejmowali swoje pierwsze ćwiczenia z zakresu reanimacji. Brawo dla nich! W nagrodę dzieci dostały kolorowankę o tematyce związanej ze szkoleniem.

Szkolenie prowadziły wolontariuszki z Grupy Medical Team ZSP w Kaliszu Pomorskim: Maja Łastówka, Ola Mickun, Patrycja Zdyr, Jagoda Leciejewska, Karolina Przewoźnik, Wiktoria Madalińska, Zuzia Burger pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego Renaty Pietroń i kierownika internatu Jadwigi Czernigi.

Szkolący dziękują Pani Małgorzacie Kryczce z SP w Broczynie za pomoc w przygotowaniu szkolenia.

Tekst: Jadwiga Czerniga, Renata Pietroń, nauczycielki z ZSP w Kaliszu Pomorskim